PORADNIKI

Rodzaj i wymagania dotyczące odzieży stosowanej na stacjach paliw zależą przede wszystkim od pełnionej przez pracownika funkcji. W inny rodzaj odzieży powinien być zaopatrzony zespół obsługujący stację, a w jeszcze inny pracownicy napełniający zbiorniki cystern. Jedno jest pewne – odzież robocza dla pracowników stacji paliw powinna spełniać normy BHP, HACCP i branżowe wymogi techniczne. Dodatkowo coraz ważniejszy jest aspekt estetyki odzieży – pracownicy stacji paliw stanowią wizytówkę marki.

 

Odzież stosowana przez personel stacji paliw

 

Odzież robocza dla pracowników stacji paliw, którzy obsługują klientów w budynku stacji jest odzieżą korporacyjną. Z pewnością zauważyłeś, że stacje zaczęły przykładać ogromną wagę do wyglądu i wizerunku swoich pracowników. Dla stacji paliw tworzone są indywidualne kolekcje odzieży dopasowane kolorystycznie do logo i całego brandingu marki. O tym jaki wpływ mają ubrania firmowe na wizerunek marki przeczytacie TUTAJ. Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu takich dedykowanych kolekcji dla pracowników stacji paliw. Poniżej przedstawiamy Wam jakie elementy odzieży najczęściej występują w kolekcjach.

 

Odzież robocza dla pracowników stacji paliw

 

Komplet ubrań dla pracowników obsługujących klientów składa się najczęściej m.in. z:

 

  • Koszule dla pracowników o klasycznym kroju – warto pomyśleć o dwóch rodzajach koszul – z długim i krótkim rękawem. Jedna sprawdzi się w sezonie jesienno – zimowym, druga w sezonie letnim. Idealnym pomysłem jest zaprojektowanie koszuli zgodnie z identyfikacją wizualną marki – umieszczenie charakterystycznego motywu, dopasowanej kolorystyki i o logowaniu np. na rękawie, lub z przodu na piersi. 
  • Koszule dla przedstawicieli handlowych – podobnie jak wyżej najlepiej sprawdzi się klasyczny krój z subtelnym logo umieszczonym w widocznych miejscach, np. na rękawach, z przodu na piersi. Warto  zaopatrzyć PH w koszule z długim i krótkim rękawem. W przypadku tej grupy pracowników najlepiej postawić na śnieżnobiałą biel, bądź inne jasne kolory. Pamiętaj, żeby przygotować kilka sztuk na zmianę. Jeśli chodzi o materiał koszul to polecamy bawełnę z domieszką lycry.
  • Koszulki polo – sprawdzą się zarówno dla pracowników stacji, jak i przedstawicieli handlowych szczególnie w sezonie letnim. Najlepiej dopasować je kolorystycznie do pełnej identyfikacji wizualnej marki i umieścić logo w widocznych miejscach. Rekomendowany przez nas materiał to 100% bawełna.
  • Kurtka – zarówno dla pracowników stacji, jak i przedstawicieli handlowych. Powinna być wygodna i praktyczna z dużą ilością kieszeni. Dodatkowo zwróć uwagę na jakość materiału, jego oddychalność i wodoodporność. Nie zapominaj o dopasowaniu jej kolorystyką i motywem do identyfikacji wizualnej firmy. Najlepiej sprawdzi się klasyczny krój, który będziemy mogli skomponować z niemalże każdym rodzajem odzieży. Na zimę warto zaopatrzyć pracowników w kurtki ocieplane z wysokim kołnierzem i kapturem.
  • Bezrękawnik – sprawdzi się zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Najlepiej, żeby materiał był oddychający i przewiewny.
  • Polar – idealny w sezonie przejściowym, możemy go stosować zamiennie z kurtką.
  • Czapka z daszkiem / czapka zimowa – jest wygodna, zapewnia ochronę przed słońcem i wiatrem. Ponadczasowy model jest idealny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Na sezon jesienno – zimowy idealnie sprawdzą się czapki ocieplane.

 

Warto również pamiętać o uzupełnieniu odzieży o buty – bardzo istotny element bezpieczeństwa i komfortu pracy pracowników. Najlepiej sprawdzają się buty antypoślizgowe, antyelektrostatyczne, z podnoskiem chroniącym palce stopy, a w przypadku pracy na zewnątrz – ocieplane.

 

Odzież dla obsługi pracującej przy napełnianiu cystern i konserwacji dystrybutorów

 

W tym przypadku odzież powinna mieć właściwości antyelektrostatyczne, a także zapewniać ochronę przed płomieniem i czynnikami gorącymi. Najlepiej wyposażyć pracownika w:

 

  • ubranie 2-cz. antyelektrostatyczne – ubranie to zapewnia kontakt pomiędzy ciałem i materiałem przewodzącym w taki sposób, aby ładunki elektryczne zostały odprowadzane. Najlepiej sprawdzi się gotowy i dopasowany komplet w postaci bluzy ze spodniami do pasa lub ze spodniami typu ogrodniczki, który również możemy dopasować do identyfikacji wizualnej marki. Zachęcamy do sprawdzenia naszych modeli i kompletów ubrań. Znajdziecie je TUTAJ.
  • kamizelka ostrzegawcza – zapewni podwyższoną widoczność  pracownika. Możemy na niej również umieścić logo firmy. 

 

Odpowiednia i dopracowana odzież robocza dla pracowników stacji paliw jest niezmiernie ważna z kilku powodów. Najważniejszymi są oczywiście kwestie bezpieczeństwa, jednak równie ważne są względy wizerunkowe i estetyczne. Zachęcamy do kontaktu celem przedstawienia oferty na kompleksowe przygotowanie dedykowanej kolekcji odzieży dla Twojej firmy.