PORADNIKI

Odzież robocza szyta na zamówienie

Planując zakup odzieży roboczej, wielu z Was z pewnością często zastanawia się co sprawdzi się lepiej – odzież robocza szyta na zamówienie, czy gotowa odzież ze sklepu? W tym artykule wyjaśnimy różnice i rozwiejemy Wasze wątpliwości.

 

Podstawową rolą odzieży roboczej i ochronnej od zawsze było zabezpieczenie ubrań pracownika przed zabrudzeniem, bądź zniszczeniem. Z biegiem czasu ubrania robocze zyskały również dodatkową rolę – dzisiaj stanowią istotny element identyfikacji wizualnej marki.

 

Odzież robocza szyta na miarę – dobór materiałów, kolorów i dopasowane fasony

 

Dzisiejsze standardy znacząco różnią się od tych, z przed kilku lat. Firmy przykładają dużą wagę do tego, aby ubrania robocze miały również wymiar wizerunkowy. Pracownicy również chętniej noszą odzież, która jest wygodna, właściwie dopasowana i zgodna z aktualnymi trendami. Spędzają w niej przecież większość dnia. Odzież robocza szyta na wymiar daje możliwość doboru oczekiwanego koloru i gramatury. Możemy stworzyć pełną kolekcję odzieży w kolorystyce logo firmy. Możemy również uzupełnić ją o niezbędne elementy w postaci dodatkowych kieszeni, wzmocnień, szwów.

 

Odzież robocza od producenta – personalizacja i oznakowanie.

 

Jak już wspomnieliśmy, dzisiaj ubrania robocze mogą być bardzo ważnym elementem identyfikacji wizualnej marki i mają znaczący wpływ na budowanie pozytywnego wizerunku firmy. Finalne wykończenie stanowi personalizacja i oznakowanie ubrań. Zawsze doradzamy klientom jaki rodzaj oznakowania wybrać i gdzie najlepiej je umiejscowić. Wyróżniamy kilka metod nadruku, o których więcej przeczytacie TUTAJ. Nie każda metoda sprawdzi się na wybranym materiale. Jeśli nadruk ma być trwały ( a na tym nam zależy) to trzeba też wiedzieć, na jakiej części ubrania najlepiej go wykonać. Nasza firma służy poradą na każdym etapie produkcji odzieży.

 

Odzież robocza szyta na zamówienie – niestandardowe rozmiary

 

Zamawiając odzież roboczą na wymiar z pewnością możecie liczyć na indywidualne podejście. Po przeprowadzeniu rozmowy i zapoznaniu się ze specyfiką pracy i wymaganiami każdego ze stanowisk pracownika, producent zaproponuje najlepsze rozwiązania. Począwszy od dobrania odpowiedniej tkaniny i kroju, a skończywszy na kolorystyce i oznakowaniu.

 

Jedną z najważniejszych zalet odzieży roboczej od producenta jest możliwość zapewnienia szerokiej rozmiarówki. Dobór odpowiedniego rozmiaru stanowi często wyzwanie. Wszyscy mamy różne sylwetki i wzrost. Nie bez znaczenia jest tu również płeć. Jesteśmy ekspertem w produkowaniu odzieży roboczej szytej na miarę i bez problemu potrafimy odpowiedzieć na każde potrzeby rozmiarowe zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Naszym priorytetem jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa pracownikom podczas wykonywania ich obowiązków służbowych.

 

Właściwy dobór rozmiaru jest nieco trudniejszy u pań, niż u panów. Kobiece sylwetki są bardziej zróżnicowane. Dodatkowo kobiety częściej przykładają wagę na wykończenie ubrania, detale i krój. Nasza odzież robocza szyta na zamówienie odpowiada na każde indywidualne potrzeby.

 

Gotowa odzież ze sklepu

 

Inaczej sytuacja przedstawia się gdy kupujemy gotową odzież ze sklepu. Dostępność nietypowych rozmiarów odzieży jest mocno ograniczona – wyłącznie do standardowych najbardziej popularnych rozmiarów. Podobnie jest z długością rękawów i nogawek. Często w niektórych zawodach ubrania powinny być nieco dłuższe bądź szersze ( np podczas pracy wymagającej częstej zamiany pozycji). Tylko dokładne dopasowanie rozmiaru zapewni nam wygodę podczas pracy. Nie zapominajmy, że w tej odzieży pracownik spędza po kilka godzin każdego dnia. Kroje i materiały również są mocno ograniczone do bardzo tradycyjnych. Kolorystyka gotowej odzieży ze sklepu najczęściej jest stonowana i dostępna w kilku wersjach. Nie zapominajmy o braku oznakowania i personalizacji, których brak sprawia, że pracownik niczym nie wyróżnia się ani nie wpływa na wizerunek marki. 

 

Dlatego też rekomendujemy, aby odzież robocza szyta na zamówienie towarzyszyła marce od samego początku.