PORADNIKI

O tym, jak ważne jest stosowanie profesjonalnej odzieży roboczej i ochronnej wspominaliśmy już wcześniej. To właśnie ona jest podstawowym środkiem ochrony indywidualnej. Chroni pracownika zarówno przed czynnikami atmosferycznymi, jak rownież przed powierzchownymi urazami i zabrudzeniem codziennego ubrania. Jakie więc ubrania robocze nosić wiosną? Podpowiadamy – najlepiej sprawdzi się robocza odzież całoroczna.

 

Podział odzieży BHP

 

Odzież BHP w zależności od zagrożeń, możemy podzielić na trzy kategorie ochrony:

 • I – niewielkie stopnie ryzyka ( np brud, opady deszczu),
 • II – spełnia funkcje z kategorii I i dodatkowo zapewnia ochronę przed zagrożeniami zdrowia. W tej kategorii są: odzież antyelektrostatyczna, odzież trudnopalna i odzież robocza odblaskowa.
 • III – odzież robocza do sytuacji ekstremalnych (bardzo trudne warunki pogodowe – wysokie lub niskie temperatury, bezpośredni kontakt z niebezpiecznymi substancjami). 

 

Robocza odzież całoroczna – czyli jaka?

 

Jak wskazuje nazwa odzież tę możemy stosować przez cały rok. Wszystko jest oczywiście zależne od warunków pracy. Są to najczęściej komfortowe i praktyczne zestawy ubrań – bluza i spodnie robocze. Robocza odzież całoroczna bardzo dobrze radzi sobie podczas pracy w niższych temperaturach, chroni przed podmuchami wiatru i zapobiega przemarznięciu. Sprawdzi się także podczas pracy w nocy, gdyż jest wyposażona w elementy odblaskowe, które zapewniają widoczność pracownika. 

 

Odzież robocza całoroczna jest wykonana z mieszanki bawełny i poliestru. Bawełna sprawia, że ubrania są przyjazne dla skóry i komfortowe w użytkowaniu, a poliester stabilizuje wykurczanie podczas prania, zapewnia trwałość kolorów i wzmacnia tkaninę mechanicznie. Średnie gramatury tej odzieży: 245 g/m2, 285 g/m2 i 300 g/m2 są dobrane w taki sposób aby zapewniały odporność tkaniny i były optymalne pod względem wagi ubrania. Istotne są  również dodatkowe wzmocnienia na kolanach i w innych miejscach   newralgicznych. Nasze modele odzieży roboczej całorocznej są przystosowane do wszystkich miejsc pracy i stanowisk. Kolekcje, które stworzyliśmy są praktyczne i posiadają dodatkowe detale. Szeroki wybór asortymentu pozwala dobrać odzież w wybranych fasonach i kolorystyce. Naszą roboczą odzież całoroczną zaprojektowaliśmy w taki sposób, aby można było umieścić na niej własne logo. Proste, klasyczne modele nie są pokryte grafikami, dzięki temu mają Państwo dużą przestrzeń na ubraniach do własnej personalizacji.

 

Robocza odzież całoroczna – kolekcje LOGO

 

W ramach naszej linii odzieży CORPORATEline ( odzież robocza całoroczna) oferujemy pięć podstawowych kolekcji ubrań roboczych, które możemy modyfikować, dostosowując do potrzeb i wymagań każdej firmy. 

 1. Standard+
 2. Serwis+
 3. Expert+
 4. Advance+
 5. Premium+

W skład każdej z kolekcji wchodzą:

 • komplet, który składa się z bluzy roboczej i spodni roboczych ( do wyboru – ogrodniczki lub spodnie do pasa),
 • spodnie robocze ( ogrodniczki lub do pasa),
 • bluzy robocze,
 • kombinezony robocze,
 • bezrękawniki i kamizelki,
 • fartuch roboczy.

Każdy z elementów garderoby jest dostępny w bardzo szerokim zakresie rozmiarów.

 

Szyjemy w Polsce

 

Wspieramy rozwój polskiego przemysłu i chronimy miejsca pracy, dlatego produkcja naszej całorocznej odzieży roboczej odbywa się w Polsce. Zamawiając u nas, czyli u producenta, mają Państwo możliwość modyfikowania naszych modeli odzieży roboczej – dostosowanie koloru i tkaniny, modyfikowanie elementów funkcjonalnych odzieży, rodzaju personalizacji).

Oprócz całorocznej odzieży roboczej, w swojej ofercie posiadamy również odzież ocieplaną, antyelektrostatyczną i trudnopalną, a także wszelkiego rodzaju artykuły BHP w tym obuwie robocze. Zapraszamy do kontaktu.