PORADNIKI

Męskie spodnie robocze to obok obuwia, kurtki i softshella jeden z podstawowych elementów odzieży roboczej każdego pracownika. Jak to ze wszystkim bywa i zwykło się mówić – spodnie są spodniom nierówne. Warto więc, żebyśmy wiedzieli na co zwracać uwagę przy ich zakupie. O tym w poniższym artykule.

 

Męskie spodnie robocze – cechy, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie

 

Do cech, które powinniśmy uwzględnić przed zakupem spodni roboczych zaliczamy przede wszystkim:

 

  • materiał, z którego zostały wykonane,
  • odporność na zanieczyszczenia i łatwość w czyszczeniu,
  • praktyczność,
  • komfort i wygoda w użytkowaniu,
  • dostosowanie do warunków i stanowiska pracy,
  • dodatkowe elementy.

 

Materiał wykonania spodni roboczych

 

Bardzo ważnym elementem jest materiał wykonania. Najczęściej jest to mieszanka poliestru i bawełny z domieszką elastanu, który zwiększa rozciągliwość materiału. Poliester jest odporny na zabrudzenia, nie rozwijają się na nim pleśnie ani grzyby. Często aby pozbyć się zanieczyszczeń, należy przetrzeć go jedynie wilgotną ściereczką. Poliester zaliczany jest do materiałów, które nie chłoną za bardzo wilgoci i się nie gniotą. Materiał bardzo dobrze sprawdza się w deszczowe dni.

 

Właściwie dobrane męskie spodnie robocze, podobnie jak i inne elementy odzieży BHP ułatwiają pracę i zwiększają jej komfort. Nie zapominajmy, że ich główną rolą jest ochrona pracownika przed uszkodzeniem ciała lub skaleczeniem się. Dlatego też ważne jest, żeby były wytrzymałe. Świetnie sprawdzą się dodatkowe wzmocnienia i  podwójne szwy.

 

Wygodne i praktyczne męskie spodnie robocze

 

Aby spodnie robocze mogły służyć jak najlepiej podczas 8-godzinnej pracy powinny być praktyczne i użyteczne. Zwróćmy uwagę na ilość kieszeni i schowków. Te będą niezbędne jeśli często musimy mieć pod ręką drobne sprzęty, akcesoria, identyfikator lub telefon. Czy wolimy, żeby były zamykane? Jaki rodzaj zapięcia – rzepy, napy, guziki, zamek błyskawiczny?

 

Zadbajmy także o to, żeby właściwie dobrać rozmiar i długość spodni. Często decydujemy się na zakup naszego standardowego rozmiaru bez przymierzania, jednak warto poświęcić nieco więcej czasu na właściwy zakup.

 

Nie zapominajmy, że pracownicy chętniej będą nosili odzież, która im się wizualnie podoba, dobrze więc jest również ich zaangażować w planowanie kolekcji. 

 

Męskie spodnie robocze dostosowane do warunków pracy i stanowiska

 

Zanim rozpoczniemy poszukiwania najbardziej odpowiednich spodni roboczych musimy najpierw uwzględnić na jakim stanowisku i w jakich warunkach pracy mają się sprawdzać? Inne męskie spodnie robocze będą odpowiednie dla spawacza ( tu niezbędne okażą się trudnopalne i ochronne ), a jeszcze inne dla pracownika budowlanego. Ważna jest również pora roku i panująca temperatura w jakiej pracownik wykonuje swoje zadania. Od tego zależy, czy sprawdzą się spodnie robocze całoroczne, czy ocieplane.

 

Dodatkowe elementy w męskich spodniach roboczych

 

Wybierając spodnie BHP uwzględnijmy, czy potrzebne są dodatkowe elementy. Mogą to być np wstawki na kolanach, które zabezpieczą pracownika przed otarciami. Dodatkową opcją w niektórych spodniach są odpinane nogawki, czy też regulowany pas, który zwiększy komfort i wygodę w noszeniu spodni. 

 

Męskie spodnie robocze LOGO

 

W naszej ofercie są dostępne modele: Standard +,  Serwis+, Expert+,  Advance+, Premium+, Forceflex. Oferujemy także wykonanie spodni roboczych z nadrukiem i przygotowanie pełnych kolekcji. Możliwe opcje nadruku to: naszywka drukowana, folia flex / flock, flex drukowany, haft komputerowy lub sitodruk.

 

Pamiętajmy, że cena nie zawsze jest adekwatna do jakości spodni. Dlatego też zachęcamy do tego, żeby męskie spodnie robocze kupować w profesjonalnych sklepach z odzieżą i artykułami BHP. Doświadczony Doradca pomoże nam dobrać właściwą odzież zgodną z panującymi warunkami i stanowiskiem pracy.

 

Jeżeli szukają Państwo oferty spodni roboczych do pasa „skrojonych na miarę” dla Państwa firmy, prosimy o kontakt z naszym Działem Handlowym.