PORADNIKI

Kurtka robocza męska to jeden z podstawowych i niezbędnych elementów odzieży roboczej szczególnie w sezonie jesienno – zimowym. Jej podstawowym zadaniem jest przede wszystkim ochrona korpusu ciała przed niskimi temperaturami powietrza, opadami i silnymi podmuchami wiatru. Na jakie cechy zwrócić uwagę przy jej zakupie? O tym w dzisiejszym artykule.

 

Kurtka robocza do pracy – najważniejsze cechy

 

Kurtek roboczych męskich jest na rynku bardzo wiele. Dlatego dobrze jest mieć świadomość na co zwrócić uwagę, żeby posłużyła ona nam jak najdłużej i właściwie spełniała swoją rolę.

Wysokiej jakości kurtka robocza do pracy powinny posiadać kilka istotnych cech. Poniżej opisujemy najważniejsze z nich.

 

 Odporna na zabrudzenia

 

Pamiętajmy, że służy one przede wszystkim do pracy. Profesjonalna kurtka robocza wykonane z najwyższej jakości materiałów jest łatwa w pielęgnacji, często wystarczy tylko użycie wilgotnej ściereczki aby usunąć zabrudzenie.

 

Wytrzymała

 

W tym przypadku rownież olbrzymie znaczenie ma jakość materiału. Nie zawsze wyższa cena oznacza lepszą jakość, ale miejmy na uwadze, że dobry, oddychający i profesjonalny materiał nie należy do najtańszych. Produkowane przez nas kurtki są wykonane z tkaniny Beaver, która charakteryzuje się m.in. wysoką wytrzymałością na tarcie i rozdzieranie, odpornością na zagniecenia i zabrudzenia, a także niską kurczliwością. Te cechy sprawiają, że nasze kurtki spełniają również wymogi leasingu. Drugą tkaniną, z której wykonane są nasze kurtki jest Polyproof – wodoodporna impregnowana tkanina poliestrowa. Kurtki wytrzymałe to takie, które nie będą się zbyt szybko zaciągać ani odkształcać.

 

Praktyczna i wygodna w noszeniu

 

Zarówno wygoda, jak i praktyczność to pojęcia, które należy rozpatrywać indywidualnie. Profesjonalna kurtka robocza męska powinna być jednak oddychająca i odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Dlaczego jest to tak ważne? Kurtki wykonane ze słabej jakości materiałów będą schły wolniej, a także będą powodowały dyskomfort w postaci odczuwania spływającego potu i poczucia, że jest nam za zimno lub za gorąco. Dodatkowo zwróćmy uwagę na elementy takie jak: ocieplenie kaptura i możliwość jego odpięcia, ściągacz w pasie, rodzaj zapięcia i ilość kieszeni. Pamiętajmy, że dodatkowe schowki przydają się w każdej sytuacji – czy to na narzędzia, telefon, identyfikator. Ważne jest również, aby kurtka robocza męska była lekka – podczas wielogodzinnej pracy jej ciężar może być odczuwalny. Warto również pamiętać, że kurtki robocze, które podobają się pracownikom, z pewnością będą chętniej przez nich noszone. Dlatego też, dobrze jeśli wybierając je zwrócimy uwagę na modny krój, wygląd i praktyczne wykończenia. Nie zapominajmy o kolorach – czasami rodzaj pracy wymaga, aby pracownik był dobrze widoczny. 

 

Dostosowana do warunków i stanowiska pracy

 

Ważne jest, żeby wybrana kurtka robocza męska była dostosowana do wymogów stanowiska pracownika. Inne wymagania co do odzieży wierzchniej będzie miał np. pracownik ruchu drogowego, który poruszając się w otwartej przestrzeni musi być widoczny z dostatecznej odległości dla pozostałych uczestników, a jeszcze inne spawacz. Pracując w strefach zagrożonych wybuchem lub zapaleniem w wyniku krótkotrwałego zetknięcia z płomieniem, niezbędne jest posiadanie odzieży trudnopalnej.

 

Kurtka robocza męska – modele dostępne w LOGO

 

W naszej podstawowej ofercie posiadamy trzy wyjściowe modele kurtek roboczych ocieplanych: Tracker+, Norma i Optima.

Model Tracker+ sprawdzi się idealnie do pracy w niskich temperaturach. Posiada dużą ilość kieszeni, dzięki temu bez obaw możemy nosić ze sobą telefon i mniejsze, podręczne narzędzia czy akcesoria. Dodatkowo warto wspomnieć, że kołnierz typu stójka jest ocieplany polarem, co wpływa na komfort użytkowania tego modelu.

Kurtka robocza męska Norma posiada ciepły, odpinany kaptur i ściągnięcie w pasie. Dodatkowo charakteryzuje się modnym krojem i tak jak nasze pozostałe modele – stonowaną kolorystyką z drobnymi wyraźniejszymi akcentami kolorystycznymi.

Model Optima to dłuższa kurtka robocza wyposażona w ciepły i odpinany kaptur. Jest niezwykle praktyczna dzięki licznym kieszeniom na zewnątrz i kieszeni wewnętrznej. Idealnie sprawdzi się dla tych, którzy cenią zarówno komfort i użyteczność, jak i modny krój.

 

Kurtka robocza męska zapewnia pracownikowi podstawową ochronę przed wiatrem i zimnem podczas pracy na zewnątrz i w niskich temperaturach. Dlatego bardzo ważne jest, żeby wiedzieć na co zwrócić uwagę przed jej zakupem. Z pewnością niezwykle pomocni będą specjaliści, jak np personel sklepu, który właściwie nas poinstruuje. Nasza firma oferuje Państwu przygotowanie indywidualnej kolekcji dla pracowników z uwzględnieniem niezbędnych wymogów. Zachęcamy do kontaktu z naszymi Przedstawicielami Handlowymi.