AKTUALNOŚCI

Z ostatniego raportu przeprowadzonego przez Fundację Firmy Rodzinne wynika, że przedsiębiorca rodzinny to jeden z dziesięciu najbardziej zaufanych zawodów w Polsce. Firmom rodzinnym ufamy bardziej: kojarzymy je z tradycją i dobrą jakością. To właśnie one, bardziej niż wielkie koncerny, zapewniają stabilność zatrudnienia i zrównoważony rozwój.

 

Na czele LOGO, producenta odzieży roboczej i ochronnej, stoją dwie rodziny i dwa pokolenia. Cenimy sobie tradycję, stabilność i rozwój. Dowiedz się czemu jesteśmy dumni z rodzinnego charakteru naszej firmy i jak działamy w tym zakresie.

 

Fundacja Firmy Rodzinne

 

Do Fundacji Firmy Rodzinne należą najbardziej rozpoznawalne marki rodzinne, takie jak: Grycan, Ochnik, ADAMED Pharma S.A., ENEL-MED S.A., YES, Ceramika Paradyż, Blachy Prószyński i Mokate S.A. Fundacja ukierunkowana jest na wsparcie i promowanie działań oraz integrację, aby zadbać o wspólny interes polskich rodzin w biznesie. FFR to także badania rynku, mentoring i różnego rodzaju spotkania właścicieli firm rodzinnych.

Drzewko Firma Rodzinna

 

Aby ułatwić konsumentom odnalezienie usług i produktów pochodzących z firm rodzinnych FFR stworzyła znak towarowy w postaci drzewka. Firm rodzinnych z marką “drzewko” jest już w Polsce ponad 800.

Znak Drzewko używa Firma Rodzinna, która odznacza się :

  • wysoką jakością świadczonych usługi lub sprzedawanych produktów,
  • dobrą kondycją finansową,
  • opieką i troską względem swojego zespołu,
  • perspektywą na wielopokoleniową przyszłość.

Nasze działania

 

Przedstawiciele naszej firmy biorą udział w różnych inicjatywach Fundacji Firma Rodzinna: warsztatach, kongresach i forach gospodarczych. W październiku 2019 pojawiliśmy się na Międzynarodowym Kongresie Pokoleń gdzie wymieniliśmy się doświadczeniami z największymi firmami rodzinnymi w Polsce.

 

Firmy rodzinne – podstawa gospodarki

 

Rodzinne przedsiębiorstwa to małe i średnie firmy, ale także globalni giganci tacy jak amerykański Walmart, niemiecki Volkswagen czy koreański Samsung Electronics. Firmy rodzinne wytwarzają większość (70-90%, wg. różnych szacunków) światowego PKB.

 

Rodzinne firmy w Polskiej gospodarce

 

Co piąta spółka notowana na Giełdzie jest firmą rodzinną i radzi sobie często znacznie lepiej od nierodzinnej konkurencji. Wg. szacowań FFR, w naszym kraju firm rodzinnych jest ponad milion, czyli ok. 78% wszystkich przedsiębiorstw. Wspólnie wytwarzamy ok. 67% krajowego produktu brutto.

 

Dlaczego odnosimy sukces?

 

Zarządzający firmą rodzinną czuje zobowiązanie wobec pokoleń, które ją budowały, jak i tych, z którymi ją buduje. Taka odpowiedzialność wyposaża go w determinację, co sprawia, że nawet w obliczu kryzysu, firma stoi nieco pewniej na rynku od nierodzinnej konkurencji. Firmy rodzinne wyróżnia także lojalność członków rodziny założycielskiej, a co za tym idzie – pracowników. Wiele decyzji w takich organizacjach podejmowanych jest w oparciu o wzajemne zaufanie, co przekłada się na dobrą atmosferę i motywację firmy jako całości. Przede wszystkim, rodzinne przedsiębiorstwo jest nastawione na stworzenie wielopokoleniowego biznesu, które pomimo licznych zmian na przestrzeni lat, pozostaje wierne początkowym wartościom założycieli.