PORADNIKI

Dobierając odzież robocza dla kuriera, warto zwrócić uwagę zarówno na kwestie techniczne, jak i wizualne. Cechy techniczne dotyczą m.in. materiału, z którego zostało wykonane ubranie – jego trwałości, wytrzymałości, a także przewiewności i oddychalności. Kwestie wizualne dotyczą przede wszystkim kolorów i oznaczenia – logo przewoźnika powinno być odpowiednio wyeksponowane. Dlaczego jest to tak ważne? Przeczytacie o tym w poniższym artykule.

 

Odzież robocza dla kuriera

 

Kurierzy są pracownikami, którzy mają bezpośredni kontakt z Klientem. To oni wręczają przesyłki, przekazują dokumenty do podpisu i poruszają się po całym kraju. Można więc z całą pewnością stwierdzić, że są wizytówką firmy przewozowej. To ich Klienci najczęściej chwalą za szybką dostawę, jak i obarczają za jej opóźnienia.

 

Dopracowane w każdym calu ubranie kuriera daje również Klientom poczucie bezpieczeństwa. Błyskawicznie kojarzą markę i mają gwarancję, że ich wartościowe przesyłki są odbierane i dostarczane przez właściwe osoby. Dlatego też kolorystyka, jak i oznakowanie powinny być spójne z całą identyfikacją wizualną firmy kurierskiej.

 

Oznakowanie odzieży roboczej dla kuriera

 

Wymieniając najpopularniejsze firmy kurierskie w Polsce większość z nas błyskawicznie potrafi sobie przypomnieć jaki strój mają kurierzy. Zwróćmy uwagę, że większość brandów zdecydowało się na mocne i wyraziste kolory – czerwony, żółty, brązowy, pomarańczowy, szary. Oznakowanie w postaci logo najczęściej mocno kontrastuje z kolorem bazowym i jest umiejscowione w widocznych miejscach: na piersi, plecach, czy też np na czapce z daszkiem. Jeżeli chcesz dowiedzie się więcej na temat tego, dlaczego tak ważna jest odzież robocza z oznakowaniem firmowym, to zachęcamy do przeczytania artykułu na ten temat w naszym poradniku. 

 

Jak dobrać ubranie dla kuriera?

 

Na odzież roboczą dla kuriera składają się przede wszystkim:

 

  • Koszulka dla kuriera – najczęściej polo, z kołnierzykiem na krótki rękaw. Koszulki powinny być nieco luźniejsze i nie krępujące ruchów, dzięki czemu będą zapewniały lepszy komfort pracy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na materiał wykonania, dobrze, żeby był przewiewny i oddychający – szczególnie ma to ogromne znaczenie latem, 

 

  • Spodnie dla kuriera – wygodne, przewiewne i nie krępujące ruchów.  Dobrze, żeby posiadały liczne kieszenie, zarówno głębokie, jak i mniejsze, np na identyfikator i urządzenia mobilne. Spodnie powinne być wykonane z oddychającego i wytrzymałego materiału. Weźmy również pod uwagę fakt, że kurierzy spędzają dużo czasu w samochodzie, dlatego też idealnie sprawdzą się tkaniny z elastanem.

 

  • Bluza dla kuriera / polar – powinna być nieco luźniejsza aby nie ograniczać ruchów. Dobrze, żeby była wykonana z przewiewnych i wytrzymałych materiałów. Sprawdzi się podczas niższych temperatur, szczególnie wiosną i jesienią. Bluza jest już coraz częściej zastępowana wielofunkcyjną kurtką,

 

  • Kurtka dla kuriera – powinna być, tak jak pozostałe elementy ubrania dla kuriera, odpowiednio oznakowana. Dodatkowo, dobrze żeby była odpowiednio skrojona, przewiewna i oddychająca. Wyposażona w głębokie kieszenie z pewnością będzie praktycznym rozwiązaniem. Nie powinna ograniczać ruchów,

 

  • Obuwie dla kuriera – jeśli chodzi o cechy butów dla kuriera, to są one zbliżone do tych używanych przez magazynierów. Pomimo, że kurier najczęściej kojarzy nam się z osobą doręczającą przesyłki, to musimy pamiętać, że niekiedy bywają one ciężkie i dużych rozmiarów. Istnieje więc ryzyko, że towar spadnie na stopy.  Warto, aby buty dla kuriera posiadały podeszwę antypoślizgową i antyprzebici ową, a także podnosek klasy S1 i powyżej wzmacniający konstrukcję,

 

  • Czapeczka z daszkiem dla kuriera – stanowi ochronę głowy przed słońcem i wiatrem, a także jest miejscem, na którym dodatkowo marka może wyeksponować oznakowanie firmowe.

 

Ubranie kuriera, a wizerunek firmy

 

Warto, aby odzież robocza dla kuriera była doprecyzowana i bardzo dokładnie przemyślana. To głównie kurierzy stanowią wizytówkę firmy kurierskiej, a ich wizerunek daje klientom poczucie bezpieczeństwa.

 

Zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym, który doradzi Państwu w zakresie skompletowania i oznakowania odzieży dla kuriera.