PORADNIKI

Wszyscy mamy świadomość, że wygodny ubiór to podstawa w trakcie wykonywania pracy fizycznej. Odzież robocza powinna pozwalać skórze oddychać i zapewniać swobodę ruchów. Najczęściej poszukiwanym i zamawianym elementem garderoby dla pracowników w sezonie wiosenno-letnim (i nie tylko) są koszulki robocze szyte na miarę pod wytyczne klienta. Zarówno klasyczne t-shirty, jak i koszulki polo.

 

Koszulki robocze szyte na miarę pod wytyczne klienta – na co zwracać uwagę?

 

Decydując się na koszulki robocze szyte na miarę dla pracowników pamiętajmy, żeby uwzględnić kilka rzeczy, np:

 

Materiał wykonania

 

Biorąc pod uwagę materiał możemy zdecydować się na bawełniane koszulki robocze lub syntetyczne. Które z nich lepiej spełnią swoją rolę? Tu pada najbardziej nielubiana odpowiedź – to zależy. Koszulki bawełniane są lekkie i przyjemne w dotyku, rozciągliwe i przewiewne. Chłoną pot, ale niestety dosyć długo schną. Dlaczego jest to tak ważne? Po pierwsze – w przypadku przepoconej koszulki musimy wziąć pod uwagę długotrwałe, nieprzyjemne uczucie wilgoci. Dodatkowo w grę wchodzą również kwestie estetyczne – widoczne plamy od potu na ubraniu pracownika nie będą się dobrze prezentowały.

Syntetyczne koszulki robocze są cienkie i przewiewne, co może być ich zarówno wadą, jak i zaletą. Wszystko w zależności od tego w jakich warunkach pracy mają służyć. Ich ogromną zaletą jest to, że dobrze odprowadzają wilgoć. Nie chłoną wody, więc podczas pracy nie odczuwamy chłodu. Dodatkowo podczas pracy na zewnątrz koszulki nie będą blakły na skutek promieni słonecznych. Ubrania z syntetycznych materiałów możemy prać w wysokich temperaturach. Pamiętajmy jednak, że ubrania te elektryzują się. 

 

Rodzaj koszulki roboczej

 

Możemy wybierać spośród kilku fasonów. Najpopularniejszymi są klasyczne t-shirty i koszulki polo. W tym przypadku możemy kierować się własnymi upodobaniami. T-shirty są ponadczasowe, sprawdzą się niezależnie od wieku i zajmowanego stanowiska. Koszulki polo ( z kołnierzykiem) idealnie sprawdzą się na stanowiskach, w których pracownicy mają bezpośredni kontakt z klientem, np przedstawiciele handlowi, sprzedawcy, serwisanci). Prezentują się estetycznie i bardziej elegancko niż klasyczne t-shirty. 

 

Oznakowanie koszulek roboczych

 

Decydując się na koszulki robocze szyte na miarę warto również, żebyśmy uwzględnili ich oznakowanie ( rodzaj oznakowania i miejsce, w którym ma się ono znaleźć). O rodzajach oznakowania możecie więcej przeczytać TU. Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji odzieży roboczej i oznakowaniu. Dzięki temu pomożemy Państwu dobrać właściwą metodę oznakowania dobraną do rodzaju odzieży i materiału, z którego została wykonana. Przygotujemy projekt, który po Państwa akceptacji profesjonalnie zrealizujemy.

 

Kolor koszulek roboczych

 

Decydując się na koszulki robocze szyte na miarę pamiętajmy, żeby wybrać ich kolor zgodnie z identyfikacją wizualną firmy. Dzięki temu będą one jednocześnie pełniły formę reklamy i budowały pozytywny wizerunek firmy. Kolor bazowy musi rownież dobrze komponować się z kolorami oznakowania, które pojawi się na koszulkach.

 

Dlaczego warto wybrać koszulki robocze szyte na miarę?

 

Decydując się na zakup odzieży do pracy, w tym koszulek roboczych, zależy nam, żeby służyły pracownikom możliwie jak najdłużej i odznaczały się jakością wykonania. Często pracodawcy chcąc zaoszczędzić, decydują się na zakup najtańszych modeli. Prowadzi to najczęściej do spotęgowania kosztów. Produkty te często powodują alergię i podrażnienie skóry, są zbyt mało elastyczne, przez co komfort pracy jest mocno ograniczony, a szwy są zbyt duże i krzywe. Wszystko to sprowadza się do krótkiej żywotności takich koszulek. 

Popyt na t-shirty i koszulki polo ma tendencję wzrostową, dlatego na rynku jest coraz więcej produktów złej jakości. Nic dziwnego – firmy dostrzegają zapotrzebowanie, więc produkują je w ilościach hurtowych. Dlatego polecamy korzystanie z usług sprawdzonych producentów, którzy uszyją je na miarę pod wytyczne klienta.